Kontakt

Musikhuzet Bornholm
Store Torv 6
3700 Rønne
Tlf.: 56 95 94 04

Kontoret er almindeligvis bemandet 12:00-16:00 alle hverdage.

Kulturbutikkens åbningstider:
Onsdag-fredag kl. 13.00 – 17-30
Lørdag kl. 10.00 – 13.00

KULTURBUTIKKEN HAR LUKKET HELE PÅSKEN.

info@musikhuzet.dk
www.musikhuzet.dk

CVR.: 16463574
EAN: 5797200088673

Kunstnerisk & daglig leder:
Peer Kofoed Andersen
mail: booking@musikhuzet.dk

PR/marketing ansvarlig og kontorkoordinator:
Peter Andreas Harteg
mail: marketing@musikhuzet.dk

Eventkoordinatorelev:
Thea Dahl
mail: kontor@musikhuzet.dk

Projektmedarbejder:
Torben Severinsen
mail: torben@musikhuzet.dk

Bogholderi:
Mila Søgaard Ipsen
mail: bogholderi@musikhuzet.dk

Teknik & Produktion:
Philip Hansen
mail: teknik@musikhuzet.dk

Pedel: (Henvendelse vedr. glemte effekter og lign.)
mail: pedel@musikhuzet.dk

Fungerende bestyrelsesformand:
Erik Lindblad
mail: erik.lindblad1@gmail.com

Information vedr. billetsalg:
Læs mere her

Booking:

Al henvendelse vedrørende artist-booking bedes rettet på mail: booking@musikhuzet.dk

Lokale musikere og bands:

Er du lokal og er du solist eller har du et band, som du gerne vil optræde med? Musikhuzet støtter det lokale musikmiljø og søger hele tiden singer-songwriters og bands til upcoming koncerter, opvarmning og nedkøling. Hvis du har mod på at optræde med din musik for et levende publikum eller sidder inde med en fed idé til et arrangement, så skriv til os på ph@musikhuzet.dk. Skriv lidt om dig selv og din musik eller idéer. Hvis du har en lydfil, må den meget gerne vedhæftes.

Se endvidere siden om Talentudvikling.

Leje af Musikhuzet/Raschs Pakhuz:
Henvendelse vedrørende leje af Musikhuzet/Raschs Pakhuz bedes rettes til: marketing@musikhuzet.dk
Der udlejes ikke til private arrangementer (f.eks. konfirmationer, bryllupper, fødselsdage mv).
Se også: Information om udlejning.